Игор Шестеркин спря Флеймс, докато Рейнджърс увеличава поредицата от победи до пет
New York Post | 2024-02-13 | 05:33:19

Игор Шестеркин спря 30 удара за първия си шатаут за сезона и Рейнджърс победиха Калгари Флеймс с 2-0 в понеделник вечер за петата си поредна победа.

Уил Куйл и Джими Веси вкараха за Рейнджърс, които имат 6-1-1 в последните си осем мача. Шестъркин постигна своя 12-и шатаут в кариерата и втора поредна победа, за да се подобри до 21-12-1 за сезона.

Джейкъб Маркстрьом завърши с 29 спасявания, докато Пламъците прекъснаха поредица от четири победи.

След нулев първи период и няколко ослепителни спасявания на Маркстрьом, Куйл най-накрая проби при оставащи 7:29 във втория, когато плъзна разхлабена шайба покрай вратаря в гънката за своя девет гол.

Веси имаше празна врата с 19 оставащи секунди в третата за своята 12-а, за да подпечата победата.

Най-доброто спасяване на Шестеркин в края на мача беше отбиването на висок удар на защитника на Flames Расмус Андерсон три минути след третия период.

Рейнджърс стигнаха до 0 за 3 в силовата игра, за да увеличат спада си до 0 за 17 през последните седем мача.

Маркстрьом отказа нападателите на Рейнджърс Винсънт Трочек и Блейк Уилър отблизо в края на първия, след което спря Уилър отново пет минути след втория.

Шведският вратар също спря Броджински 12 минути след началото на секундата точно преди гола на Куйле и потуши удар на Алексис Лафрениере при 3:50 до края в средната част, за да запази играта с един гол.

Лафрениере почти отбеляза гол от късата страна на Маркстрьом в началото на третата част, но шайбата се отби в гредата.